Jak do nas dojechać?

Hotel położony jest nad jedną z najpiękniejszych zatok północnego wybrzeża Sycylii (w odległości 80 km na wschód od Palermo). Do centrum historycznego Cefalů mogą Państwo dojść spacerem w przeciągu 20 minut.
 

Samolotem...

dotrzeć można na Sycylię przez lotnisko Punta Raisi w Palermo bądź Fontanarossa w Katanii. Połączenia Warszawa-Rzym i Warszawa-Mediolan są obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT i Włoskie ALITALIA. Z Niemiec HapagLoydExpress (HLX), od niedawna działający zresztą w kooperacji z polską linią niskokosztowną Air Polonia, obsługuje przez cały rok trasy Kolonia/Bonn-Palermo oraz Hanower-Katania a w sezonie letnim również Berlin/Tegel - Palermo. Rezerwacji dokonać można przez internet www.hlx.com. Na podstawie porozumienia code-share, od 28 czerwca 2004 HLX i Air Polonia wspólnie obsługują rejsy z Kolonii/Bonn do Katowic (trzy razy w tygodniu) oraz z Warszawy do Frankfurtu (dwa razy w tygodniu).
Od 1 czerwca 2004 Air Polonia współpracuje na zasadach porozumienia code-share z włoską niskokosztowną linią lotniczą Volareweb.com. W ramach współpracy klienci Air Polonii mogą korzystać z połączeń z Rzymem, Mediolanem i Wenecją. W przyszłości spodziewać się można uruchomienia nowych połączeń.

Większość europejskich linii czarterowych ląduje w Katanii. W sezonie letnim regularnie organizujemy wygodne transfery autobusowe z lotniska do hotelu (i oczywiście z powrotem).

Z Palermo do Cefalů można dość łatwo i niedrogo na własną rękę dojechać pociągiem.
 

Statkiem...

zawija się najpierw do portu w Palermo, jako pierwszej stacji na Sycylii. Możliwości dojazdu drogą wodną na naszą wyspę są różne: można n.p. dojechać najpierw pociągiem, autokarem lub samochodem do Genui i tam przesiąść się na luksusowy prom. Przeprawa trwa 20 godzin, co daje gościom możliwość rozkoszowania się morską bryzą i wcześniejszego rozpoczęcia urlopowej przygody. Jeśli przejadą Państwo samochodem nieco dalej po włoskim bucie w stronę jego czubka: tam przez cały rok kursują statki z Neapolu (10 godzin) i Livorno (17 godzin) do Palermo - są one co prawda skromniejsze jeśli chodzi o komfort, ale za to i tańsze.

Uwaga: Promy poza sezonem kursują nie każdy dzień! Informację uzyskać można w internecie: www.navioline.com
 

Samochodem z Palermo...

jadą Państwo autostradą A 20 prosto w stronę Mesyny aż do zjazdu Cefalů Ovest.
 

Samochodem z Mesyny...

jadą Państwo a stronę Palermo również autostradą A 20. Autostrada ta jeszcze nie jest całkiem gotowa, prosimy zatem od ostatniego możliwego zjazdu kontynuować jazdę po szosie krajowej S.S. 113 aż do Cefalů. Przed wjazdem do miasta po prawej stronie znajdą Państwo hotel Kalura, który ze względu na wyjątkowe położenie widać już z daleka. Odpowiedna tablica, której trudno nie zauważyć, wskaże Państwu drogę.