Krótki zarys

Zatoka Caldura, na wschód od miasteczka Cefalů na północnym wybrzeżu Sycylii, to jeden z ostatnich, nietkniętych zakątków tej wyspy, świat istniejący tylko dla siebie, pełen skał, zatoczek, plaż i oczywiście morskich fal, pieszczonych promieniami słońca. Na wzgórzu, pomiędzy kaktusami i agawami wystają resztki starej wieży normandzkiej.


Nad tą malowniczą zatoką leży hotel Kalura. U nas mogą Państwo nie tylko spędzić swój urlop, lecz i urządzać posiedzenia, kongresy, przyjęcia czy uroczystości rodzinne, jak wesela, chrzciny, komunie itd. Podczas tych kilku dziesięcioleci naszego istnienia daliśmy się poznać jako doskonali organizatorzy, doświadczeni zarówno w hotelarstwie, jak i w gastronomii.


To nie tylko dogodne położenie i rodzinna atmosfera hotelu robią na gościach wrażenie, lecz przede wszystkim najprzedniejsza lokalna, sycylijska kuchnia, która na długo pozostaje w pamięci (jak twierdzą nasi goście).


Hotel dysponuje różnymi pomieszczeniami: Salą Federico II z widokiem na zatokę i wschodnie wybrzeże w kierunku Mesyny, romantyczną Salą Corradino i Salą Różaną przy basenie. Od czerwca do października można w tym łagodnym klimacie urządzać imprezy pod gołym nieben, na tarasie Corradino z widokiem na morze, albo przy romantycznie oświetlonym basenie - wedle życzenia.

Latem oferujemy następujący program tygodnia